Inwestycja w mieszkanie do wynajęcia

www.c-map.pl

Inwestowanie staje się coraz bardziej popularniejszym sposobem na zysk. Wiadomo, na początku musimy wyłożyć spore sumy pieniędzy, aby możliwy był zysk. W co aktualnie można zainwestować, aby się opłaciło? W dzisiejszych czasach można spotkać się ze zjawiskiem, kiedy to ludzie inwestują pieniądze w zakup mieszkania, które później służy na wynajem. W tym celu zaciąga się kredyt na kwotę np. 100 tysięcy złotych, dokłada się drugą część pieniędzy i upatruje się odpowiedniego mieszkania.

Gdy już zakup jest sfinalizowany, możemy także pokusić się o wyposażenie go w minimalny sposób. Wystarczy zakup łóżek, szafki, biurka, stołu do kuchni, pralki, lodówki i odkurzacza, i tak przygotowane mieszkanie jest gotowe do pokazywania lokatorom. Ważne jest, aby pamiętać o spisaniu umowy, która powinna zawierać wszystkie podstawowe informacje oraz zobowiązania lokatorów. Informacje – adres lokalu, jego powierzchnia, dane wynajmującego, zobowiązania – wpłacanie czynszu, dbanie o porządek, ponoszenie odpowiedzialności za uszkodzenia. Kiedy już mamy lokatorów i umowę, pora czekać.

Parę pierwszych lat upłynie nam na spłacaniu rat kredytowych. Ratami będzie dla nas czynsz, który będziemy dostawać. Kiedy już upłynie pewien czas i raty zostaną spłacone, to możemy cieszyć się zyskiem jaki będzie nam dostarczany. Miesięczny wpływy z wynajmu mieszkania to minimum 1000 złoty.To inwestowanie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wiadomo, że ludzie potrzebowali, potrzebują i będą potrzebować miejsca do mieszkania.

Szczególnie jest to bardzo opłacalny interes w miastach akademickich, kiedy to jest bardzo duża fluktuacja młodzieży..